Sack of sesame seeds and glass bottle of oil on mat

Sack of sesame seeds and glass bottle of oil on mat

روغن کنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه‌ی روغن‌ها مشهور است. دانه کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه‌های روغنی دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه‌های دیگر نظیر سویا، آفتابگردان و گلرنگ است.
روغن کنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است. ترکیب اسیدهای چرب روغن کنجد به گونه‌ای است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، (با شعله کم) ، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است.

خواص روغن کنجد
* کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(LDL) و افزایش جذب کلسترول خوب(HDL)
* کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا
* جلوگیری از سرطان‌های سینه، پروستات و سرطان‌های دستگاه گوارش
* جلوگیری از تصلب شرایین و بسته شدن عروق
* جلوگیری از بروز سکته قلبی
* جلوگیری از بروز آب مروارید
* شفافیت و لطافت پوست به دلیل غنی بودن از ویتامین E
* مناسب برای سرخ کردن به دلیل مقاومت بالای حرارتی
* کاهش ابتلا به بیماری پارکینسون
* جلوگیری از بیماری‌های مفصلی و آرتروز
* خواص آنتی اکسیدانی فوق‌العاده به دلیل وجود دو ماده شیمیایی sesamol و sesamin. آنتی اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزادی که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند و به      روند پیری سرعت می‌بخشند مقابله می‌کند.
* ویتامین E موجود در آن از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند.

* روغن کنجد تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می‌کند. این روغن برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می‌شود.
* مصرف مرتب آن اضطراب را کاهش می‌دهد، گردش خون را تقویت می‌کند، مانع اختلالات عصبی می‌شود و سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند.
* مصرف روغن کنجد، نشاط آور است، هوشیاری ایجاد می‌کند، دردهای مزمن و گرفتگی عضلات را کاهش می‌دهد.
* ویتامین E موجود در آن به رشد مو سرعت می‌بخشد.
* برای افرادی که از کم خونی و سرگیجه رنج می‌برند مفید است.
* مصرف موضعی این روغن، پوست را نرم و لطیف می‌کند.
* خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی دارد.
* غرغره کردن آن، باکتری‌ها، از جمله باکتری‌های سرماخوردگی از بین می‌برد.
* محافظ طبیعی در برابر اشعه‌ی فرابنفش به حساب می‌آید.
* مانع شوره‌ی سر می‌شود.
* از پوست در برابر کلر موجود در آب استخر محافظت می‌کند.
* ماساژ با روغن کنجد انعطاف پذیری مفاصل را زیاد می‌کند.
* بریدگی‌ها و جراحت‌های سطحی را درمان می‌کند.
* پوست صورت به خصوص اطراف بینی را سفت می‌کند و مانع بزرگ شدن منفذهای پوستی صورت می‌شود.
* از بروز آکنه جلوگیری می‌کند.

شهرت روغن کنجد به خاطر مقاومت در برابر اکسید شدن آن است. یکی از دلایل این مقاومت بیش از حد به خاطر وجود توکوفرول در این روغن است و میزان آن در روغن کنجد ۱۲۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم است. گاما توکوفرول بیشترین میزان موجود در روغن کنجد را شامل می‌شود و پس از آن دلتا و آلفا هستند که حدود ۵ درصد توکوفرول موجود در روغن را شامل می‌شوند. در بین اقسام مختلف ایزومرهای توکوفرول، گاما توکوفرول قوی‌ترین آنتی اکسیدان موجود در روغن‌ها می‌باشد.  ین خاصیت آنتی اکسیدانی، ماندگاری این روغن را در برابر حرارت در مقایسه با روغن‌های دیگر بسیار افزایش داده است. مقاومت اکسیداتیو روغن کنجد در برابر حرارت ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد ۱۷٫۵ ساعت می‌باشد که این روغن را در دسته روغن‌های با مقاومت بالا قرار می‌دهد. همچنین نقطه دود این روغن ۲۲۶ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. شایان ذکر است مقاومت حرارتی روغن‌های مخصوص سرخ کردنی در همین دما حداکثر ۱۴ ساعت می‌باشد. لذا از این روغن می‌توان در مصارف سرخ کردنی عمیق با طیب خاطر استفاده نمود.

روغن کنجد ممتاز باستان (رضا و عباس شابلی) که به روش سنتی (روغن ارده) از مرغوبترین نوع کنجد تولید شده است ، با بوی مطبوع و ملایم کنجد، عطر و طعم دلپذیری به غذا می دهد. آقایان رضا و عباس شابلی از معتمدین شهرستان اردکان در زمینه تولید روغن کنجد هستند. در واقع یکی از بهترین برندهای روغن کنجد در شهرستان اردکان روغن باستان (شابلی) می باشد

توجه :  تولید روغن کنجد سنتی (روغن ارده) دارای فرایندی است که هر گونه آلودگی احتمالی موجود در کنجد را ازبین می برد. این فرایند عبارت اس از :

  • قرار دادن کنجد در حوضچه آب شور . همانگونه که می دانید آب شور خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. همچنین باعث می شود پوست کنجد نرم شده به گونه ای که بتوان آن را جدا کرد.
  • بیرون آوردن کند و سپس قرار دادن آن در دستگاه پوست کن. پوست گیری پوست کنجد باعث میشود آلودگی و سموم موجود در پوست کنجد جدا شود.
  • قرار دادن کنجد بدون پوست در درون حوضچه های آب شیرین برای جدا کردن نمک از کنجد ( نمکی که در مرحله اول وارد کنجد می شود)
  • خشک کردن کنجد با استفاده از دستگاه فر
  • آسیاب کردن کنجد با استفاده از آسیاب سنگی . در این مرحله کنجد تبدیل به ارده می شود.
  • جدا کردن روغن از ارده توسط دستگاه پرس. در این مرحله روغن شفاف و خالص کنجد بدست می شود. باقیمانده بصورت کنجاله کنجد به دامداری ها برای مصرف دام فروخته می شود.
  • این روغن از لحاظ تب سنتی بهترین روغن برای استفاده خوراکی می باشد.

«قابل توجه خانم ها : اکثر خانم ها به دلیل عدم استفاده کافی از نور خورشید، معمولاً ویتامین D آنها پایین تر از سطح نرمال می باشد. مصرف روغن کنجد به تامین ویتامین D مورد نیاز آنها کمک خواهد کرد.»

نکته مهم : اختلاف هزینه بین روغن های معمولی و روغن کنجد برای یک خانواده ۳ نفره کمتر از ۵۰۰۰۰ تومان برای یک ماه خواهد بود. اما با جایگزین کردن روغن کنجد بجای روغن های دیگر، سلامتی خود و خانواده محترمان را تضمین می کنید.

روعن کنجد باستان (شابلی) در دو بسته بندی به مشتریان عزیز عرضه می شود :
۱ – بطری ۱۷۵۰ گرمی در بسته بندی های (کارتن) ۱۲ عددی

۲- بطری ۸۰۰ گرمی ، در بسته بندی های (کارتن) ۲۴ عددی

برای ورود به فروشگاه فراناب

اینجا را کلیک کنید