بومادران یک گیاه داروئی  هست که بیشتر به صورت خودرو در دشت ها، مزارع،کنار جاده ها و نواحی کوهستانی اروپا و در مناطقی از شمال ایران و ارتفاعات البرز رشد میکنه. این گیاه اولین بار حدود ۳۰۰۰ سال پیش توسط یونانیان و جهت بهبود زخم به کار میرفته. اونها از برگ ها و گل اون دمنوش تهیه میکردن و برگ های تازه بومادران رو برای بند آوردن خونریزی زخم، درمان مشکلات گوارشی، مهار تب و کاهش مشکلات قاعدگی استفاده میکردن. حتی جویدن برگ بومادران جهت کاهش درد دندان توصیه میشده. در طب گیاهی امریکای شمالی هم این گیاه برای درمان زخم و عفونت بکار میرفته.

امروزه دانشمندان با انجام تحقیقات فراوان تأیید می کنن که بومادران تقریباً برای هر عضوی از بدن مفیده، که البته ما اینجا بیشتر به خواص بومادران برای پوست و مو می پردازیم.

بومادران بخاطر خواص ضدعفونی کننده ای که داره پاک کننده خوبی برای پوست و مو محسوب میشه و زمانی که رشد موها کاهش پیدا کنه، عصاره روغنی بومادران که از گل های این گیاه بدست میاد میتونه باعث رشد مجدد موها بشه. به علاوه، عصاره این گیاه خواص ترمیم کنندگی بالایی داره و برای ترمیم خراش و بریدگی بسیار مؤثره. خواص ضدالتهابی بومادران میتونه خارش، حساسیت و التهابات پوستی رو بر طرف کنه و استفاده از جوشانده اون به صورت یک تونر عمل میکنه و حتی افزودن عصاره این گیاه به لوسیون و کرم ها باعث بهبود اگزما و رفع خشکی پوست کمک میکنه.

خاصیت مهم دیگه عصاره بومادران خاصیت ضد پیری اونه که استفاده موضعی ازش برای کاهش روند پیری پوست توصیه میشه. همچنین باعث افزایش ضخامت پوست میشه و منافذ پوستی رو هم کاهش میده. به همین دلیل بکارگیری اون در فرمولاسیون محصولات زیبایی خاصیت جوان کننده داره و ضد پیر فوق العاده داره. ضمناً این عصاره ارزشمند میتونه درماتیت و التهاب ناشی از آکنه رو هم التیام بده و باعث آرامش پوست بشه.

کمپلکس Neurobix یک کنسانتره فعاله که از بومادران بدست اومده. این کنسانتره که با استفاده از یک تکنولوژی عصاره گیری ویژه تهیه میشه، دارای غلظت بالایی هست و کمپانی های Codif و   BASFفرانسه بعد از بررسی این کمپلکس خواص زیر رو در موردش تایید کردن:

  1. نرم کننده چروک­ها تا ۱۴%
  2. کاهش منافذ و یکدست کننده بافت پوست تا ۲۱%
  3. نرم کننده پوست تا ۳۱%

از این ترکیب منحصر بفرد در فرمولاسیون محصولات خانواده Perfect Skin استفاده شده و با استفاد از این محصولات میتونید از خواص ارزشمند اون بهره ببرید.